Price: ₹168
Original Price: ₹306
Discover effortless styling with Slow Sunday Volumizing Hair Powder-the perfect solution for lightweight, natural hair volume! Blended with corn starch to absorb excess oil, this texturizing hair powder leaves your hair feeling fresh and weightless. Infused with nourishing avocado oil and sunflower seed oil, it helps protect and strengthen hair roots, ensuring a healthy, voluminous look. Easily washes out with shampoo. A nice texturizing hair powder worth having!
| Texture | Powder |
| Hair Type | All |
| Color | Clear |
| Type | Fluffy Powder |
| Hair Concern | Oil Control |
| Net Volume | 10 ml |
| Net Weight | 59.5 g |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 9.5 cm |
| SKU | sb25072254046526723 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 9385288 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.